sobota, 26 marca 2011

Książka "Wśród mędrców starożytności"

   

     
Polski rynek książek przeznaczonych do nauki etyki i filozofii jest bardzo ubogi. Zapewne wynika to stąd, że lekcje etyki oraz filozofii niestety nadal należą do rzadkości. Pisząc „Wśród mędrców” wyszedłem z dwóch założeń. Po pierwsze zależało mi na zerwaniu z mitem, że filozofia i etyka są naukami oderwanymi od rzeczywistości. W każdym z krótkich rozdziałów staram się nawiązywać do kwestii lub problemów, z którymi można spotkać się na co dzień.
Mam nadzieję, że nadejdą czasy, kiedy podręczniki etyki czy filozofii będą równie ładnie i ciekawie wydawane jak książki do nauki języków obcych. Że znajdą się w nich zdjęcia, krzyżówki, zadania, rebusy, ćwiczenia.
Na razie takich pozycji prawie w ogóle nie ma. A przecież filozoficzne pytania są tak samo ważne dla rozwoju człowieka jak nauka języków obcych czy matematyki. W Polsce niestety ciągle się o tym nie pamięta...

Opis Wydawcy: 

 "Wśród mędrców starożytności" to doskonała pomoc naukowa dla nauczycieli prowadzących zajęcia z etyki, filozofii i języka polskiego na poziomie gimnazjum oraz szkoły średniej. Krótkie teksty źródłowe, przystępne komentarze, pytania do dyskusji, ciekawostki a nawet... krzyżówki i psychozabawy sprawiają, że pozycja ta z pewnością zaciekawi nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także osoby hobbystycznie interesujące się filozofią.

Czy filozofia jest nam potrzebna? Jaki jest jej związek z ekologią, stylem życia, tolerancją, nauką, bronią masowego rażenia, gospodarką i... załatwianiem spraw w urzędach? W uzyskaniu odpowiedzi na te i wiele innych pytań pomagają nam nauki tytułowych "mędrców starożytności".

Autor, omawiając poglądy poszczególnych filozofów, stara się przede wszystkim odnieść je do współczesnych problemów, bliskich każdemu człowiekowi.


Wydawnictwo: eSPe , Sierpień 2010
ISBN:978-83-7482-349-4
Liczba stron: 112
Wymiary: 160x230 mm

Książka do kupienia na Allegro i w dobrych księgarniach internetowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz