niedziela, 3 kwietnia 2011

Michel Piquemal, Bajki filozoficzne -szkoła podstawowa

 
 Bajki filozoficzne są doskonałym źródłem uniwersalnych mądrości życiowych. Polecam korzystanie z nich w szkole podstawowej. Po omówieniu bajek można  poprosić dzieci o sporządzenie ilustracji do wybranej bajki. Dzieci lubią rysować, wycinać, lepić z plasteliny, z pewnością będzie to dla nich miłe urozmaicenie.
Osobom uczącym etyki polecam również odwiedzenie najbliższej biblioteki dla dzieci. Można tam zwykle znaleść bogate zbiory bajek i baśni z przesłaniem etycznym. Mogą to być również audio booki.Opis Wydawcy:

 Przedstawiamy 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu, mitologii. Do każdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Cię do pracowni filozofa.. A tam... Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki, możesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi, możesz dyskutować z rodzicami, nauczycielami, kolegami. Jaki jest sens życia? Czym jest prawda? Czym dobro? Jaka jest cena wolności?

Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji...

Poznasz stare, ponadczasowe treści w nowej formie.

Książka dla tych, którzy mają co najmniej 9 lat.

Autor: Michel Piquemal
Wydawnictwo: Muchomor , Kwiecień 2010
ISBN: 978-83-89774-36-1
Liczba stron: 72
Wymiary: 145 x 200 mm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz