czwartek, 22 marca 2012

Rekolekcje

W szkołach, w których uczę, w czasie Rekolekcji będą organizowane również zajęcia z etyki. Ponieważ być może przyjdą na nie osoby nie uczęszczające zwykle na etykę, nie będą to typowe lekcje a raczej spotkanie...
Ciekawe, jak jest u Was...
Planuję poruszyć jakieś ogólne, uniwersalne tematy, może ochrona środowiska (relacja człowiek-natura), zagrożenia w Internecie (albo szerzej - problemy etyczne związane z nowoczesnymi technologiami), człowiek w społeczeństwie konsumpcyjnym, lub po prostu - wybrane, współczesne problemy etyczne. Do tego jakiś dobrany tematycznie film. Można by też pójść w stronę filozofii, ogólnego wprowadzenia, czym jest i jakie pytania stawia.

W zasadzie pozostają tylko takie możliwości... pogadanka, jakiś krótki "wykład", prezentacja multimedialna i film. Trudno przewidzieć jacy uczniowie się pojawią i jakie będą z ich strony chęci "współpracy". W zeszłym roku na przykład, w LO, 80% uczniów to były osoby, które widziałem po raz pierwszy, lub kojarzyłem jedynie z widzenia. Nie chcę też robić żadnych zadań czy analizy tekstów... sam byłem uczniem i to by było zbyt niesprawiedliwe - jedna część miałaby fajny dzień, spacer przy pięknej pogodzie i wizytę w kościele, a druga część 3-godzinne zajęcia z okrutnikiem ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz